Příběhy zaměstnanců

předchozí příběh další příběh

Renata Zjavková

Operátor v oddělení převodovkárny
Do HMMC nastoupila 28. 6. 2010

„Beru život tak, jak přichází.“

Když jsem dostala nabídku pracovat pro HMMC, byla jsem ještě na mateřské dovolené. Práce mě zaujala natolik, že jsem ji hned přijala. Mám ráda práci v kolektivu a ráda se učím nové věci. A tohle všechno jsem v této příležitosti viděla. Nyní jsem ve firmě více než pět let a neuvažuji o změně. V HMMC mám vše, co chci a potřebuji.

O převodovkárně si lidé myslí, že je to převážně robotizovaná hala, ale je tomu právě naopak. Aktuálně ovládám čtyři pozice, kde mám na starosti skládání různých částí převodovky. Práce na této hale je sice pro ženu fyzicky náročnější, ale i tak tuto práci zvládám a baví mě. Velkou motivací pro mě je, že když se vyskytne problém, dokážeme ho jako kolektiv na 100 % zvládnout. Za nejdůležitější považuji pracovat zodpovědně a kvalitně. Domů odcházím s čistou hlavou za rodinou a manželem, kteří jsou pro mě tím hlavním.

Renata Zjavková - HMMC

Petr Michalec

Operátor v oddělení svařovny
Do HMMC nastoupil 1. 11. 2012 jako agenturní zaměstnanec
Kmenovým zaměstnancem se stal 10. 8. 2015

„Dělat to nejlepší a jít si za svým.“

Vyučil jsem se v oboru klempíř a předtím než jsem začal v Hyundai, byly moje pracovní začátky trochu rozporuplné. Začínal jsem pracovat v různých skladech, pracoval jsem venku v zimě a vesměs za málo peněz. Pomalu jsem si začal vyčítat, proč jsem se neučil líp a nešel dál studovat.

O práci v Hyundai jsem se dozvěděl od svých známých. Zavolal jsem do pracovní agentury a domluvil si pohovor. Jelikož jsem měl blízko k plechům, dostal jsem nabídku práce na hale svařovny, kde pracuji doposud. Když to porovnám s mou předchozí prací ve skladu, tak je to opravdu velký posun. Jsem rád, že se mi v tomto roce podařilo dostat do kmene. Je to tím, že se snažím odvádět svou práci dobře. Aktuálně pracuji ve tříčlenném týmu a mým úkolem je hlídat a nastavovat robota, který svařuje podběhy. Než jsem ale přešel na tuto pozici, zakládal jsem díly.

O další změně nepřemýšlím, protože v tuto chvíli je mým hlavním cílem zabezpečit rodinu. S manželkou čekáme dítě.

Petr Michalec - HMMC

Jiří Hubík

Vedoucí směny v oddělení finální montáže
Do HMMC nastoupil 9. 1. 2012

„Dobře vykonáno je vždy lepší než dobře řečeno.“

Pracuji v HMMC od ledna 2012 a od té doby se můj profesní vývoj posunul obrovským tempem. Především to bylo díky podmínkám, které práce v HMMC umožňuje. A jednou z nich je i intenzivní program vzdělávání, který firma realizuje.

Práce mě neuvěřitelně naplňuje, prakticky denně čelím novým výzvám. Mám možnost spolupracovat s celou řadou skvělých lidí, což mě obohacuje a posouvá neustále dopředu.

V této práci se také odráží můj zájem o techniku a automobily.

Za poměrně krátkou dobu jsem se dostal na pozici vedoucího směny na oddělení finální montáže, a přestože je to práce opravdu velmi náročná, tak si ji užívám. Nyní zodpovídám za plynulý chod celé směny a za plnění jejích výrobních cílů. Mezi mé povinnosti mimo jiné patří zajištění reportování kvalitativních problémů a plnění úkolů, které obdržíme od našeho vedení.

Podmínky v této společnosti mi umožňují zužitkovávat pozitivní myšlení a touhu po seberealizaci. To, že se každý den těším do práce, má pozitivní dopad i na můj osobní život. Za těchto okolností je to jen radost chodit do práce a přeji každému, aby to taky tak měl.

Jiří Hubík - HMMC